مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انار و خیار و انگور و….. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

صادرات عمده کیوی شمال به بازار اروپا

آنچه در این مقاله می خوانید...

شهرهای عمده تولید انواع کیویاگر قصد اجاره باغات کیوی دارید باید به چه نکاتی توجه داشته باشید؟نحوه چیدن یا برداشت کیوی از باغاتقیمت فروش عمده کیوی تنکابن و تالش
شرکت صادرکننده کیوی

صادرات عمده کیوی شمال به بازار اروپا همچون روسیه، از ماه سپتامبر یا به ماه شمسی حدودا اواخر مهرماه انجام می شود. کیوی که مناطق برداشت آن استان های شمالی همچون گیلان و مازندران است، ایران را به عنوان قطب اصلی صادرات این میوه در جهان مبدل ساخته است.

صادرات عمده کیوی

کیوی هایوارد طلایی، کیوی تو سرخ و تو زرد از تولیدات باغداران این منطقه به شمار می رود.

اما بالاترین میزان برداشت از باغات از نوع هایوارد طلایی می باشد. منظور از هایوارد این است که این نوع کیوی در زمان رسیدن دارای پوست قهوه ای مایل به طلایی با گوشت سبز رنگ می باشد.

چنانچه اولین بار است که می خواهید اقدام به صادرات عمده کیوی کنید، باید توجه داشته باشید که در زمان خرید باید دقت کنید که پوست طلایی رنگ باشد. در این صورت است که قند کیوی کامل شده و آماده چیدن و نگهداری در سردخانه است.

هر چقدر قند کیوی کم باشد، ماندگاری آن نیز پایین خواهد بود.

صادرات عمده کیوی

شهرهای عمده تولید انواع کیوی

شهرهای بیشتری در استان های مذکور هستند که باغداران آنها بالاترین حجم برداشت را دارا هستند اما شهرهایی که قطب تولید و صادرات را در سطح کشور دارند عبارتند از:

  • تنکابن
  • تالش
  • آستارا
  • رامسر
  • رشت
  • چالوس

این مناطق علاوه بر بالا بودن حجم تولید، میزان صادرات عمده کیوی نیز از این شهرها بوده است.

صادرات عمده کیوی

اگر قصد اجاره باغات کیوی دارید باید به چه نکاتی توجه داشته باشید؟

اشخاص حقیقی یا کمپانی هایی هستند که قبل از برداشت، مشتریان عمده یا قراردادهای بزرگی با خریداران خارجی خود دارند که برای اینکه قیمت تمام شده آنها پایین تر باشد و بالطبع حاشیه سود آنها افزایش یابد، اقدام به اجاره باغات می کنند.

این فرایند صرفا برای میوه کیوی نیست و ممکن است برای سایر محصولات نیز اتفاق بیافتد.

زمانی که وارد باغات کیوی شدید در وحله اول بهتر است که مساحت باغ برایتان مهم باشد. به جای اینکه ۱۰ باغ کوچک اجاره کنید، دو تا باغ بزرگ بگیرید برای شما بهتر است.

در مرحله دوم باید بتونید تشخیص دهید که چند درصد بار، همان چیزی است که شما می خواهید. منظورمان از لحاظ سایز و اندازه است.

بعضی از باغات ۷۰ گرم به بالا معامله می شوند و برخی از باغداران زیر برگ محصول خود را به فروش می رسانند.

همه این مسائل مهم هستند. حتی زمانی که با هر کدام از این شرایط اقدام به اجاره کردید، بهتر است تشخیص دهید که چند درصد بار درختان چند گرم به بالا است. هر چقدر درشت باشد و قیمت خریدتان پایین باشد، به نفع شما خواهد بود. ما در این سال های اخیر، با توجه به ارتباطات قوی که در این زمینه داریم، توانسته ایم کمک رسان و همکار خوبی برای مشتریان داخلی یا خارجی خود باشیم.

نحوه چیدن یا برداشت کیوی از باغات

بعد از اینکه باغاتی را اجاره یا خرید کردید، اکنون رعایت استانداردهای برداشت است که همانند اجاره باغات، برای شما اهمیت زیادی خواهد داشت.

اشخاصی که برای این کار وارد باغ جهت برداشت می شوند، باید زبده باشند که اگر غیر این باشد، ممکن است کیوی های برداشت شده آسیب ببینند.

مثلا باید کیوی که چیده شده خیلی آرام در سبد های مادر قرار داده شود. اگر با فاصله باشد و کیوی از فاصله ای داخل سبد انداخته شود، ممکن است له شدگی یا خراشیدگی در کیوی ها ایجاد شود که به مرور زمان در داخل سردخانه، شروع به نرم شدن و خراب شدگی پیدا می کند و کیوی های سالم را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

صادرات عمده کیوی

قیمت فروش عمده کیوی تنکابن و تالش

قیمت فروش عمده کیوی تنکابن و تالش نسبت به متفاوت بوده است. دلیل این موضوع بر اساس کیفیت و سایز کیوی است که مشتریان را در مرحله اول سوق به خرید کیوی منطقه گیلان نموده است.

کیوی تنکابن علی رغم اینکه ماندگاری بالاتری دارد، اما از لحاظ سایز، میزان بار درشت در باغات استان گیلان بیشتر است.

همین موضوع سبب بوده تا خریداران روسی که جز اولین جامعه هدف این میوه بوده اند، کیوی تالش و نواحی حومه را برای خرید انتخاب کنند.

کیوی سمت استان مازندران هم که قطب آن شهرستان تنکابن است، بیشتر برای بازار هند بازخورد داشته است که هر سال بازرگانی ویتاراد توانسته است مدیریت خوبی در جهت افزایش رضایتمندی مشتریان خود داشته باشد.

صادرات عمده کیوی

سجاد راد

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انار و خیار و انگور و….. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید