مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انار و خیار و انگور و….. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

صادرات کیوی به روسیه | بهترین کیوی صادراتی در ایران

آنچه در این مقاله می خوانید...

مهم ترین بازار کیوی ایرانبیشترین حجم کیوی برداشت شده ایرانقیمت فروش کیوی هایوارد طلایی آستارا
قیمت کیوی هایوارد

صادرات کیوی به روسیه از نوع بهترین واریته صادراتی در ایران بیش از ۳۰٪ افزایش داشته است که ارزش معاملات آن در این زمینه بیش از ۹۰ میلیون دلار بوده است.

روسیه که در این سال های اخیر رابطه خوبی با ایران داشته است، همکاری های خوبی در زمینه اقتصادی و صادرات و واردات انواع محصولات با هم داشته ایم.

محصولات کشاورزی هم یکی از این موارد بوده است که خوشبختانه هر سال فرایند این مسئله بسیار پر اهمیت تر انجام می شود.

ما به دلیل نزدیکی به این کشور، پتانسیل لجستیکی بالایی نسبت به سایر کشور های رقیب داریم، از این رو خیلی از محصولات کشاورزی ایران همچون کیوی در حجم گسترده ای به بازار این کشور ارسال می شود.

صادرات کیوی به روسیه

مهم ترین بازار کیوی ایران

ایران به عنوان ششمین کشور تولید کننده میوه کیوی در جهان، نام خود را در سطح بازار های بین المللی درخشانده است.

واریته های مختلفی همچون کیوی خونی، کیوی تو زرد و کیوی هایوارد طلایی از مهم ترین تولیدات باغداران د سطح مناطق مختلف کشور ایران به شمار می رود که به کشور های مختلفی همچون:

  • روسیه
  • هندوستان
  • ترکیه
  • اوکراین
  • ازبکستان
  • لیبی
  • عراق
  • امارات

صادرات می شود.

این کشور ها یکی از مهم ترین بازار های میوه کیوی ایران برای صادرات به حساب می آیند که سالانه حجم قابل توجهی را در سطح بازار های خود می بینند.

صادرات کیوی به روسیه بالاترین میزان را نسبت به سایر کشور ها داشته است و بعد از آن کشور هند است که بیش از ۳۰۰۰۰ تن از این میوه، به ایالات های مختلف این کشور صادرات می شود.

صادرات کیوی به روسیه

بیشترین حجم کیوی برداشت شده ایران

اگر مطالب فوق را دقیق مطالعه کرده باشید، در آن اشاره کردیم که کیوی ایران چه نوعی و چند واریته هستند. همانطور که اشاره شد، بهترین نوع کیوی صادراتی در جهان، از نوع هایوارد طلایی، تو زرد و خونی هستند که هر کدام خواهان خاص خود را در کشور های مختلف داشته و قیمت فروش هر کدام نیز در این کشور ها متفاوت است.

ایران که یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان و قطب های اصلی در این زمینه شناخته شده است، بالاترین میزان تولید آن از باغات از نوع کیوی هایوارد طلایی است که رنگ پوست آن قهوه ای مایل به رنگ طلایی بوده و گوشت آن سبز رنگ با هسته های سیاه است که تقریبا ۷۰٪ حجم کل برداشت از باغات ایران را به خود اختصاص داده است.

صادرات کیوی به روسیه هم بیشتر از این واریته است که قیمت فروش آن در سطح باغات ایران مناسب تر از گونه های دیگر است. به همین دلیل بیشتر شهروندان این کشور، این نوع کیوی را برای خرید انتخاب می کنند.

صادرات کیوی به روسیه

قیمت فروش کیوی هایوارد طلایی آستارا

چنانچه برای صادرات، قصد خرید کیوی دارید، کیوی آستارا بهترین گزینه می تواند برای شما و بازار هدفتان باشد. معمولا کیوی این منطقه به نسبت سایر مناطق در ایران، دارای سایز و رنگ بهتری برای صادرات دارند. از این رو این مجموعه هر سال برای صادرات کیوی به روسیه، هند یا هر کشور دیگری، از باغات استان گیلان خصوصا آستارا خریداری و صادرات می کند.

قیمت فروش کیوی آستارا در سال ۲۰۲۰ در سطح باغات تا ۱۰۰۰۰ تومان نیز بالا رفت و در حال حاضر که در سال ۲۰۲۱ هستیم، قیمت این میوه برای صادرات به بازار های خارجی، به صورت بسته بندی شده حدود ۱۵۰۰۰ تومان رسیده است که مبلغ قابل توجهی برای اغلب باغداران این منطقه می تواند محسوب شود.

کسانی که برای بازار های اروپایی در حال فعالیت هستند، می بایست حتما از کیوی استان گیلان خریداری کنند، چرا که کیوی گیلان درشت قالب هستند و بازار های اروپایی هم همواره خواهان میوه هایی درشت و با کیفیت هستند که این منطقه قابلیت این مورد را دارد.

ما در مقاله بعدی در مورد قیمت فروش کیوی ایران در این بازار ها نیز صحبت خواهیم کرد که پیشنهاد می کنیم مطالب ما را مرتبط با این فرایند دنبال کنید.

سجاد راد

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انار و خیار و انگور و….. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید