مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انار و خیار و انگور و….. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت انواع کیوی

آنچه در این مقاله می خوانید...

برداشت کیوی طلایی در سال ۲۰۲۱سردخانه کیوی ویتارادقیمت انواع کیوی
قیمت انواع کیوی

قیمت انواع کیوی در سال ۲۰۲۱ که از باغات ایران برداشت شده است حدود ۵۰ سنت است و بهترین واریته برداشت شده از این میوه از نوع کیوی خونی می باشد که قیمت فروش آن در سطح سردخانه ها حدود ۷۰ سنت می باشد. هرسال میزان سطح زیر کشت نهال کیوی در مناطق مختلف شمال ایران افزایش می یابد.
از پتانسیل های مهم کیوی در ایران می توان به ارگانیک بودن و کیفیت بالای آن اشاره کرد که در اغلب کشورها کیوی ایران را به عنوان یک میوه سالم می شناسند و حتی قیمت فروش آن در فروشگاه های زنجیره ای نسبت به کیوی سایر کشورها بالاتر است.

بالا بودن قیمت فروش کیوی هایوارد ایران نشان دهنده بالا بودن تقاضا از سمت شهروندان بازارهای خارجی می باشد و این موضوع باعث شده است تا در ایران نیز قیمت انواع کیوی در باغات افزایش یابد.
تقریباً با مدت زمان کوتاهی که به زمان برداشت انواع کیوی از باغات ایران باقی مانده است ولی سفارش زیادی از بازارهای خارجی سبب شده است تا خیلی از باغداران محصولات خود را به نرخ روز در اختیار صادرکنندگان و سورتینگ داران قرار دهند.

قیمت انواع کیوی

برداشت کیوی طلایی در سال ۲۰۲۱

بهترین زمان برداشت کیوی طلایی در ایران ماه آبان است چرا که در این ماه، میزان بریکس کیوی کامل شده و همچنین آب آن نیز تکمیل گشته است. هر چقدر کیوی در زمان معینی چیده شود ماندگاری آن نیز در سردخانه ها افزایش می یابد ولی اگر طبق بازار و تقاضای مشتریان شروع به برداشت و صادرات شود طبیعتاً بازخورد منفی نسبت به کیوی زود چین خواهد داشت.

در سال ۲۰۲۱ کشور ایران با برنامه ریزی هدفمند اقدام به ممنوعیت صادرات کیوی ایران قبل از پانزدهم آبان کرد و این مسئله خوشبختانه تا به الان باعث شده است تا باغداران محصولات باغی خود را اجاره داده ولی کسانی که خرید کیوی را از باغات انجام داده اند فرایند برداشت آن را به زمان صادرات موکول کنند که همان طور که اشاره کردیم در این زمان میزان قند و آب کیوی به حد نرمال خود خواهد رسید.

حتی موقعی که در ماه آبان کیوی از باغات ایران برداشت شود قیمت انواع کیوی می تواند به نرخ خوبی در بازار داخلی و حتی برای صادرات خرید و فروش شود و به تناسب آن بازخورد بهتری نیز از کشورهایی همچون آلمان
سوئد
بلژیک
روسیه
اوکراین
بلاروس
هند
داشته باشد.

سردخانه کیوی ویتاراد

همانطور که می دانید گروه بازرگانی ویتاراد یکی از بزرگترین شرکت های صادرکننده انواع میوه خصوصاً کیوی در ایران است و همچنین بزرگترین سردخانه برای نگهداری انواع کیوی را در اختیار دارد.
کیوی در ایران حجم قابل توجهی دارد که در سه واریته کیوی طلایی
کیوی زرد
و کیوی قرمز
از باغات برداشت می شود و بعد از اینکه باغداران و تولیدکنندگان محصولات خود را شروع به برداشت کردند برای نگهداری به سردخانه ویتاراد انتقال می دهند.
حال این شرکت با توجه به اینکه فعالیت های گسترده ای در خارج از ایران دارد همواره خرید تضمینی را به باغداران خود داده است و محصولات باغی آنها را به کشورهای هدف خود صادرات می کند.

سردخانه ویتاراد با بهره گیری از دستگاه های اتمسفری و آمونیاکی در دمای استاندارد کیوی، تا مدت ۸ الی ۱۰ ماه اقدام به نگهداری کیوی در سالن‌های خود می کند.
طبیعتاً هر چقدر سردخانه پیشرفته تر باشد بر کیفیت کیوی نیز تاثیر می گذارد و اگر صاحب سردخانه علم و اصول نگهداری کیوی را به خوبی نداشته باشد ممکن است، کیوی باغداران بعد از مدت چهار ماهه، سختی خود را از دست بدهند و در نتیجه باعث متضرر شدن باغداران می شود.
خوشبختانه تمام کسانی که همکاری خوبی با سردخانه ویتاراد در زمینه کیوی دارند هر سال قیمت انواع کیوی خود را با بالاترین نرخ نسبت به بازار داخلی ایران در اختیار خریداران قرار می دهند.

قیمت انواع کیوی

قیمت انواع کیوی

علیرغم اینکه در باغات ایران سه گونه کیوی برداشت می شود و این کیوی ها هر کدام در نواحی مختلف تولید شده‌اند، به همین خاطر نسبت به نوع خاک، آب و هوا، میزان آبدهی درختان، کیفیت هر کدام از کیوی ها متفاوت از هم بوده است.
به همین خاطر قیمت انواع کیوی ایران نسبت به کیفیت و منطقه برداشت تفاوت دارد و این مناطق در استان های مازندران و گیلان هستند.
در حال حاضر قیمت انواع کیوی در هر کدام از نواحی کیوی خیز ایران حدود ۱۵ هزار تومان بوده است ولی کیوی خونی و کیوی زرد نسبتاً قیمت بالاتری نسبت به کیوی هایوارد دارند که هر سه واریته از بهترین نوع کیوی به شمار می‌روند.

اگر آمار Trade Map را بررسی کنید خواهید فهمید که بزرگترین وارد کنندگان کیوی از ایران، دو کشور هند و روسیه بوده است که در بازار هند فقط کیوی هایوارد بالاترین کشش را داشته اما در بازار روسیه هر سال انواع مختلف از واریته های کیوی در بازار عمده فروشی آن داد و ستد می‌شود.
حتی برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز در این چند سال اخیر به یکی از بازارهای بالفعل برای خرید انواع کیوی ایران تبدیل شده اند.

سجاد راد

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انار و خیار و انگور و….. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید