مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انار و خیار و انگور و….. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت خرید کیوی صادراتی چالوس

آنچه در این مقاله می خوانید...

آشنایی با کیوی درجه یک چالوسبالاترین میزان برداشت کیوی صادراتی چالوسصادرات کیوی تو سرخ به اروپا
فروش کیوی صادراتی

چالوس هم از جمله مناطقی است که در استان گیلان دارای باغات بزرگی از میوه کیوی صادراتی است که قیمت خرید آن رقابتی تر از سایر نواحی است.

استان گیلان کلا جز مناطق کیوی خیز در ایران به شمار می رود و شهر چالوس و سردخانه های موجود در این ناحیه فعالیت گسترده ای را در حوزه تجارت این محصول دارند.

همانطور که اشاره شد، استان گیلان یکی از خوش آب و هوا و زیبا ترین استان های ایران است که انواع میوه جات و مرکبات در آن کشت می شود. چالوس از شهر های شناخته شده در این استان باغات وسیعی را جهت کشت کیوی به خود دیده است.

قیمت کیوی صادراتی

آشنایی با کیوی درجه یک چالوس

کیوی یکی از مهم ترین محصولاتی است که در این محدوده به خوبی در دسترس است و سردخانه های زیادی در این نواحی برای صادرات این محصول به بازارهای مختلف جهان سازمان یافته است.

این میوه خواص بی نظیری دارد که از لحاظ اندازه، کوچک و از لحاظ بافت می تواند نرم باشد.

این میوه در شهر چالوس با رعایت تمام استاندارد های کشاورزی شامل آبیاری، آفت زدایی و کود دهی کشت می شود، بنابراین کیوی چالوس در نوع خود بهترین در ایران است.

انواع مختلف از این میوه که در چالوس یافت می شود، شامل

  • هایوارد طلایی ( بافت سبز)
  • کیوی با گوشت قرمز
  • کیوی تو زرد

است که ممکن است میزان برداشت هر کدام از این واریته ها از باغات متفاوت باشد.

قیمت کیوی صادراتی

بالاترین میزان برداشت کیوی صادراتی چالوس

از میان این سه نوع کیوی در این منطقه، کیوی هایوارد طلایی بیشترین میزان برداشت را داشته است، به طبع آن با توجه به بالا بودن این کیوی در چالوس و حجم برداشت، بیشترین میزان صادرات هم متعلق به این نوع کیوی می باشد.

کیفیت سایر گونه های ذکر شده در این شهر، مشابه سایر نقاط کشور است اما به دلیل حجم کشت و برداشت کمتر، هنوز جایگاه خود را در بازار های صادراتی پیدا نکرده اند.

به دلیل ظرفیت بالا چالوس و در کل مناطق کیوی خیز کشور، برای تولید این میوه، در صورت افزایش حجم کشت و برداشت واریته های دیگر همچون تو قرمز و زرد، می توان در بازار صادرات رقابتی به نحو احسنت داشت.

طبیعتا در بازار های خارجی قیمت کیوی صادراتی هایوارد طلایی، پایین تر سایر گونه های اعلام شده است که فعلا همانطور که گفته شد، حجم برداشت این دو واریته در ایران پایین است که با راهنمایی های صورت گرفته از سمت کارشناسان این مجموعه، بیشتر باغداران نوع کیوی را در باغات تغییر داده اند که امیدواریم برای سال های آینده ارقام متعددی را با ظرفیت های صادراتی بزرگ تولید و برداشت کنیم.

قیمت کیوی صادراتی

صادرات کیوی تو سرخ به اروپا

در ایران و باغات کیوی کشور، بالاترین میزان از نوع واریته هایوارد طلایی با گوشت سبز رنگ است و بعد از این، کیوی تو سرخ است که در اغلب باغات استان گیلان و مازندران کشت شده است.

در سال قبل بیش از ۱۰۰۰ تن از این کیوی برای صادرات خرید و فروش شده بود که عمده بازار آن به کشور های اروپای شرقی بوده است. حال با افزایش برداشت در سال جاری، بهترین موقعیت برای صادرکنندگان پیش آمده است که بتوانند نه تنها کیوی تو سرخ، بلکه کیوی بافت زرد را هم به مشتریان خارجی خود پیشنهاد بدهند.

اروپا که بزرگ ترین بازار کیوی را دارد، هر سال از کشور های یونان، شیلی و نیوزلند حجم عظیمی از این میوه در آنها داد و ستد می شود که ایران به عنوان گرداننده این بازار در اروپا سعی دارد تا واریته های جدید خود را در این کشور ها معرفی و به فروش برساند.

قیمت کیوی صادراتی
سجاد راد

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انار و خیار و انگور و….. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید