مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انار و خیار و انگور و….. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت کیوی زرد ایران

آنچه در این مقاله می خوانید...

کیوی زرد بهتر است یا کیوی هایوارد سبز؟میزان ماندگاری کیوی زرد در سردخانهقیمت فروش کیوی خونی برای ترکیهقیمت کیوی زرد ایران
قیمت کیوی زرد ایران

در سال ۲۰۲۱ قیمت کیوی زرد ایران در باغات بیش از ۲۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود. حتی کیوی خونی نیز در همین رنج بوده است و بازار داغ این دو نوع کیوی باعث شده تا خیلی از صادرکنندگان اقدام به اجاره باغات کیوی زرد و کیوی قرمز کنند.
طبق آمار سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران و گیلان برآورد شده است که امسال میزان برداشت کیوی زرد به نسبت سال قبل ۲۰ درصد افزایش داشته است.

طبق بازرسی هایی که از باغات کیوی زرد بوده، سطح کیفی کیوی ها نیز افزایش قابل توجهی داشته است.
اگر میزان تقاضا برای خرید کیوی زرد همانند سال گذشته باشد مسلماً شاهد بالا رفتن قیمت کیوی زرد ایران خواهیم بود و برآورد می شود که قیمت هر کیلو کیوی زرد در سردخانه ها به صورت بسته بندی شده به ۱.۵ دلار برسد.

قیمت کیوی زرد ایران

کیوی زرد بهتر است یا کیوی هایوارد سبز؟

اگر بازارهای هدف را کنکاش کنیم می فهمیم که همواره قیمت کیوی زرد ایران یا کیوی کشورهای دیگر نسبت به کیوی هایوارد سبز بیشتر است و افزایش یا بالا بودن قیمت فروش کیوی زرد نشان دهنده میزان تقاضای زیاد در بازارهای هدف بوده است که سبب شده است تا رفته رفته این کیوی جایگاه مناسب تری را در بازار داشته باشد.

البته موارد دیگری نیز برای افزایش قیمت کیوی زرد وجود دارد و آن کم بودن میزان برداشت کیوی زرد نسبت به کیوی هایوارد است یعنی میزان تولید کیوی هایوارد به قدری زیاد است که باعث اشباع بازار ها می شود و در نتیجه با کاهش قیمت مواجه می‌شود.
در حال حاضر کیوی زرد در کشورهای
ایران
نیوزلند
چین
ایتالیا
برخی از مناطق ترکیه
تولید و برداشت می شود که همانند ایران میزان سطح زیر کشت این کیوی در باغات نسبت به کیوی هایوارد سبز کمتر است و طبق آماری که از بازار قیمت کیوی زرد در این کشورها داریم قیمت آن در سطح باغات بسیار بالاتر از کیوی هایوارد سبز بوده است.

میزان ماندگاری کیوی زرد در سردخانه

اما در رابطه با مبحث کیفیت کیوی زرد در مقایسه با کیوی هایوارد سبز بهتر است بگوییم که میزان ماندگاری کیوی زرد در سردخانه ها خیلی پایین تر از کیوی هایوارد است و خیلی از باغداران در کشورهای تولید کننده کیوی زرد همواره سعی می‌کنند تا کیوی زرد خود را نسبت به کیو هایوارد سبز در سریع ترین زمان به فروش برسانند چرا که اگر مدت بیش از چهار ماه در سردخانه نگهداری شود به مرور زمان حالت سفتی خود را از دست داده و نرم می شود.

کیوی زرد و کیوی خونی طعم شیرین و منحصر به فرد دارند و تقاضای بازار در این پنج سال اخیر برای این دو نوع کیوی سبب شده است تا کشش بازار کیوی هایوارد سبز به مرور زمان افت کند به طوری که در حال حاضر قیمت کیوی زرد ایران حدود ۴۰ سنت گرانتر از کیوی هایوارد سبز در باغات داد و ستد می‌شود.
نظر کارشناسانه برای کیوی زرد و کیوی خونی می تواند این باشد که اگر باغداران با برنامه‌ریزی درست بتوانند میزان سطح زیر کشت در باغات خود را برای این دو واریته افزایش دهند می توانند محصولات خود را به کشورهای مختلف صادرات کنند طبیعتاً قیمت کیوی زرد ایران و همچنین کیوی قرمز حاشیه سود بسیار بالایی برای آنها می تواند باشد.

قیمت کیوی زرد ایران

قیمت فروش کیوی خونی برای ترکیه

ترکیه یکی از مشتریان بالقوه کیوی ایران از سال های گذشته بوده است. این کشور به دلیل اینکه روابط اقتصادی خیلی خوبی با کشورهای عضو اتحادیه اروپا دارد علاوه بر محصولات کشاورزی خود همواره ارقام مختلف از انواع میوه جات و صیفی جات ایران را خریداری و به نام خود به کشورهای اروپایی صادرات می کند که کیوی ایران نیز یکی از این محصولات می باشد که در سال ۲۰۱۵ تا به الان خریداران ترکیه بهترین نوع کیوی زرد و کیوی خونی را با حجم بالایی خریداری می‌کنند.

قیمت کیوی زرد ایران

قیمت کیوی زرد ایران همانند کیوی قرمز یا همان کیوی خونی بالاترین نرخ را برای بازار این کشور داشته است. شرکت ویتاراد با داشتن سردخانه بزرگ کیوی در ایران توانسته است قیمت فروش ارقام مختلف از میوه کیوی ایران را با نرخ رقابتی به فروش برساند.
نوع بسته بندی و سایز کیوی زرد که مورد درخواست خریداران ترکیه است، سایز ۹۰ گرم به بالا داخل سبدهای پلاستیکی ۱۰ کیلویی می باشد که کسانی که در این کشور با بازارهای بزرگ اروپا همکاری و تجارت دارند بسته بندی کیوی ایران را تغییر داده و با بسته بندی های خود اقدام به فروش و صادرات کیوی زرد ایرانی می کنند.
قیمت کیوی زرد ایران در بازار ترکیه حداقل دو برابر قیمت فروش آن در سطح سردخانه‌های ایران می‌باشد و طبیعتاً حاشیه سود خوبی برای تجار این کشور دارد.

سجاد راد

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انار و خیار و انگور و….. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید